Çukurambar Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Sarıkonak Apt No: 8/11 Çankaya / Ankara

Mide Balonu Fiyatı Ankara

Obezitenin tedavisinde etkili yöntemlerden biri olan mide balonu, yurtdışından getirilerek uygulanan balonlardır. Bu balonlar, silikondan yapılma ürünlerdir. Özellikle Belçika, Avusturya, Fransa ve Brezilya gibi ülkelerde üretimi yapılan balonlar; kendini kanıtlamış, etkili ve başarılı ürünlerdir.

 

Mide balonunda fiyatı belirleyen başlıca kriterler; balonun cinsi, süresi, uygulayan hekim, uygulanan hastane, diyetisyen takibi, yapılan kan tahlilleri gibi uygulamalar belli başlı etmenlerdir.

 

Mide balonu, mideye konulduktan sonra ilk günler mide ağrıları, bulantı, kusma gibi şikayetler yapabilmektedir. Bu şikayetler, bazen o kadar şiddetli olabilmektedir ki çok nadiren de olsa çıkarmak gerekebilmektedir. Ama; bu hiç tavsiye edilen ve sık yapılan bir durum değildir. Eğer balon, 1 yıl süreyle midede kalmışsa fiyat/yarar oranı dikkate alındığında gerçekten verilen kilolar, maliyete değer düzeyde olmaktadır.

 

Fiyatlar, mide balonunun takılmasında etkili bir faktör olmakla birlikte obezite ameliyatları ya da internetten alınan zayıflatma ürünlerine verilen meblalar dikkate alındığında yüksek bir ücret değildir. Elbette burada, kişinin bütçesi önemli bir faktördür. Mide balonunun kaç para olduğu dönemsel ve maliyetlerle ilişkili olduğu için net bir rakam söylemek muayeneden önce mümkün değildir.

 

Mide balonu ücretini öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

dershane ankara ingiltere vizesi amerika vizesi ambar Ankara avukat

Doç. Dr. İbrahim Sakçak

Videolar